Darmowa dostawa od 50,00 zł

Porady i ciekawostki dla właścicieli psów

Samodzielna tresura psa, czyli jak wytresować psa

Samodzielna tresura psa, czyli jak wytresować psa

Dla czworonoga jesteś wsparciem i drogowskazem. Twoim zadaniem jest dać mu poczucie bezpieczeństwa, dlatego odpowiednio wcześnie zdecyduj się na szkolenie psa. Tresura oparta na pozytywnym nagradzaniu to prosta droga do sukcesu – Waszej wspólnej bezstresowej codzienności.
Czytaj więcej
Dobre witaminy dla psa, czyli jak wzmocnić organizm psa

Dobre witaminy dla psa, czyli jak wzmocnić organizm psa

Zdrowy pies sam poradzi sobie z atakującymi go bakteriami i wirusami, o ile tylko zaoferujesz mu odpowiednie wsparcie naturalnych mechanizmów ochronnych. Najlepszym, mającym na celu wzmocnienie organizmu będzie odpowiednia dieta, bogata w dobre witaminy dla psa. Dobre – czyli jakie?
Czytaj więcej
Czy sucha karma jest dobra i zdrowa dla psa

Czy sucha karma jest dobra i zdrowa dla psa

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej diety dla psa, analizując wszystkie wady i zalety powszechnie dostępnych metod żywienia, najczęściej decydujemy się na karmę suchą ufając, że jest ona zdrowa i bezpieczna. Jednak czy na pewno? Czy karma sucha dla psa to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie?
Czytaj więcej
Adoptowany pies w nowym domu, czyli jak postępować z psem po adopcji

Adoptowany pies w nowym domu, czyli jak postępować z psem po adopcji

Przeszłość schroniskowego czworonoga stanowi zwykle jeden wielki znak zapytania. Rzadko kiedy zdarza się, by opiekunowie wiedzieli dokładnie do spotkało takiego psa zanim trafił do boksu. Nie zastanawiamy się, jak sytuacja wygląda z tej drugiej strony, bo przecież co lepszego może spotkać takiego poturbowanego malca niż my i nasz pełen miłości dom.

Czytaj więcej
Nadpobudliwość u psa czyli recepta na hiperaktywność małego psa

Nadpobudliwość u psa czyli recepta na hiperaktywność małego psa

Hiperaktywność to drugie imię większości czworonożnych maluchów.Rozładowanie nadmiaru energii stanowi dla nich nie lada wyzwanie – równie wielkie, jak to, któremu każdego dnia próbują podołać opiekunowie żywiołowych psiaków, starając się okiełznać ich nadpobudliwość. Określenie nadpobudliwość jest oczywiście mocno przesadzone, jednak wrodzona energia i zapał czworonogów do codziennych wybryków naprawdę potrafią dawać się we znaki.
Czytaj więcej

Sezon na pasożyty - czy można jeszcze mówić o sezonowości kleszczy? Sprawdź, dlaczego całoroczna ochrona czworonoga zyskuje na znaczeniu

Kryją się w wysokich trawach, na łąkach, polanach i w leśnej gęstwinie, ale coraz częściej również w parkach miejskich, wiszących nisko gałęziach pobliskich drzew, w krzakach, a niekiedy nawet na osiedlowych trawnikach. Można je rozpoznać po charakterystycznym spłaszczonym odwłoku oraz długich nogach, zaopatrzonych w czułe narządy zmysłów i niewielkiej głowie, z wydzielonym narządem gębowym. Niezależnie od tego, do którego z gatunków typowych dla naszej szerokości geograficznej należą, kleszcze, bo o nich oczywiście mowa, to wiosenno-letni postrach każdego dobrze zapowiadającego się spaceru. Poznaj wroga dostatecznie dobrze i dowiedz się, jakie preparaty przeciwkleszczowe i odstraszające insekty sprawdzą się najlepiej u Twojego psa lub kota.
Czytaj więcej
Gadżety, ach gadżety - zbędne i niezbędne, intrygujące i niecodzienne. Sprawdź, co nowego dla psa i kota czeka na Ciebie w sklepach

Gadżety, ach gadżety - zbędne i niezbędne, intrygujące i niecodzienne. Sprawdź, co nowego dla psa i kota czeka na Ciebie w sklepach

Co byście odpowiedzieli, gdyby zapytano, czego jest wokół Was najwięcej? Jedni stwierdziliby zapewne, że powietrza, inni - ludzi, jeszcze inni - trudności. Ile osób, tyle różnych, często zaskakujących odpowiedzi. Według nas jednak, najwięcej wokoło jest gadżetów. Nasz świat opiera się na idei tworzenia i masowego konsumpcjonizmu, a dokładniej na tworzeniu po to, by konsumować na wszelkie możliwe sposoby. Każdego dnia coś nowego trafia do naszej domowej kolekcji gadżetów, każdego dnia, zatapiając się w świecie wirtualnych pokus, z niesłabnącym zainteresowaniem i entuzjazmem przeglądamy nowości, zastanawiając się czego jeszcze potrzebujemy, co jeszcze moglibyśmy mieć.
 
Smutna to skądinąd prawda, że tak wiele uwagi poświęcamy rzeczom, z drugiej jednak strony takie właśnie są fakty. Nasz świat – ten mały, domowy i ten duży, otaczający nas zewsząd przepełniają gadżety. Wiele z nich posiada jedynie walory estetyczne i prawdę mówiąc do niczego się nie przydaje, wiele jednak, dzięki swej funkcjonalności wyraźnie zwiększa komfort codziennego życia. Poza tym największą wartością gadżetów nie jest ich użyteczność czy funkcjonalność, ale frajda. Tak, dokładnie, frajda – każdy, kto choć raz impulsywnie zdecydował się na zakup intrygująco-zachwycającego gadżetu, którego zupełnie nie potrzebował wie, ileż sprawia to przyjemności.
Czytaj więcej
Gdy dotychczasowe rozwiązanie okazuje się błędne - chroń psa przed pasożytami bezpiecznie i skutecznie z keko.pl

Gdy dotychczasowe rozwiązanie okazuje się błędne - chroń psa przed pasożytami bezpiecznie i skutecznie z keko.pl

Nie sposób dostrzec go w leśnym runie, na kwitnącej łące czy w wysokich zaroślach wokół placów zabaw czy parkowej trawie. Jak na złość, pojawia się coraz częściej, w coraz bliższych nam miejscach. Często wiele czasu mija, zanim zauważymy go na sobie, tym bardziej zaś na naszym kudłatym czworonogu. Kleszcz, bo o nim oczywiście mowa, stanowi realne zagrożenie zdrowia i życia psa.
 
To wróg numer jeden, z którym zmuszeni jesteśmy walczyć przez cały rok, nie tak jak kiedyś, sezonowo. Co wpłynęło na zmianę okresu aktywności tego pasożyta? Przede wszystkim drastyczna zmiana klimatu, która odebrała nam charakterystyczne do niedawna jeszcze bardzo mroźne zimy. Utrzymujące się przez większość roku temperatury powyżej 4oC sprawiają, że kleszcz zadomowił się u nas na stałe i atakuje od pierwszych dni marca aż do późnej jesieni.
Czytaj więcej
Nauka czystości szczeniaka, czyli jak nauczyć psa sikania na dworze

Nauka czystości szczeniaka, czyli jak nauczyć psa sikania na dworze

Biorąc pod własne skrzydła czworonożne, nieporadne jeszcze szczenię zapewniamy sobie nie lada atrakcje, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Aby z czasem ten energiczny, rozkoszny, a w tym wszystkim również wyjątkowo problematyczny maluch wyrósł na doskonałego współtowarzysza codzienności, w jego wychowanie musimy zaangażować się od pierwszego dnia. Im wcześniej rozpocznie się naukę prawidłowych zachowań, będącą od początku do końca konsekwentnym, a jednocześnie pełnym zrozumienia wychowywaniem, a nie tresurą, tym szybciej praca ta przyniesie oczekiwane efekty.
Czytaj więcej
Żadne "tylko legowisko" - w pewnym wieku komfort snu zmienia wszystko

Żadne "tylko legowisko" - w pewnym wieku komfort snu zmienia wszystko

Znacie takie ładne anglojęzyczne określenie „well-being”? Wydaje się jeszcze bardziej urokliwe, gdy przetłumaczymy je na nasz rodzimy język. Wspomniane „well-being” brzmi nieco przyjemniej dla ucha niż dobrostan. Fakt faktem, nie jest to najbardziej urodziwe słowo, z jakim przyszło nam się spotkać, jednakże jego znaczenie jest niezwykle istotne, zarówno w odniesieniu do zwierząt gospodarskich, jak i towarzyszących nam na co dzień czworonogów.
Dobrostan to szczególny stan zdrowia psychicznego i fizycznego, który możliwy jest do osiągnięcia tylko wówczas, gdy spełniona zostaje koncepcja 5 wolności. Tym razem jednak skupimy się na jednej, szczególnie istotnej w pewnym wieku, gdy potrzeby naszego czworonoga zmieniają się znacznie, a on sam wymaga jeszcze większej troski niż dotychczas.
Czytaj więcej
Muszę, mogę i potrafię – pierwsza pomoc psu

Muszę, mogę i potrafię – pierwsza pomoc psu

Opowiem Ci, drogi Czytelniku, pewną historię. Miała miejsce w połowie lata, gdzieś na zachodzie Polski, w mieście mającym w nazwie trochę zieleni i jakieś góry. Na wielkim, porośniętym bujnymi krzewami podwórzu bawiły się trzy psy: rasowy jamnik z problemami emocjonalnymi, alarmujący mieszaniec, mający w sobie coś z pekińczyka i drugi mieszaniec, z wyglądu myśliwski, z charakteru tchórzem podszyty. Było gorąco, jak to w letnie popołudnie. Przy drzewach i krzewach owocowych słychać było uciążliwe bzyczenie, które raz cichło, to znów groźnie narastało. Nic nie wskazywało na to, że tego dnia cokolwiek szczególnego mogłoby się wydarzyć. Ale, jak zapewne się już domyślasz, wydarzyło się i to bardzo.
Czytaj więcej
Składników ważne role, czyli po co psu olej?

Składników ważne role, czyli po co psu olej?

Nieustannie zwiększająca się w ostatniej dekadzie wiedza o żywieniu spowodowała, że wiele wyjątkowych surowców, dotąd nieuwzględnianych w diecie zwierząt domowych, znalazło na stałe swoje miejsce w ich codziennym menu. Wszystko dlatego, że coraz większą wagę zaczęto przywiązywać do sumy współczynników, takich jak źródło (najlepiej naturalne), ilość, rodzaj i proporcje spożywanych każdego dnia składników odżywczych.
Wśród składników, względem których ważnej roli w budowaniu solidnego fundamentu dla zdrowia psów na każdym etapie życia specjaliści nie mają żadnych wątpliwości znajdują się tłuszcze, te zdrowe, naturalnego, ściśle kontrolowanego pochodzenia. Ich ważnym, organicznym źródłem, po które producenci karm premium, przysmaków funkcjonalnych i suplementów sięgają coraz chętniej i bardziej zdecydowanie jest olej z łososia, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy n-3, szczególnie eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy, powszechniej znane jako EPA i DHA.
Czytaj więcej
Tylko spokój może nas uratować – małe i wielkie lęki naszego psa

Tylko spokój może nas uratować – małe i wielkie lęki naszego psa

Strach ma wielkie oczy - mówi stare polskie przysłowie. Wiecie dlaczego właśnie ono przyszło mi na myśl? Ponieważ doskonale oddaje stan, w jakim znajduje się zlękniony pies. Przerażenie ma on, chciałby się rzec, wypisane na twarzy.
Zaburzenia lękowe to najczęściej występujący problem behawioralny u naszych czworonożnych przyjaciół. Choć lęk i strach tak naprawdę są naturalnymi, w wielu sytuacjach pożądanymi mechanizmami obronnymi, gdy zaczynają dominować w zachowaniu psa, nie pozwalając mu racjonalnie oceniać sytuacji i ograniczając swobodę działania, możemy mówić o poważnych zaburzeniach.
Czytaj więcej
Samochodem przez wielki świat - z psem za pan brat

Samochodem przez wielki świat - z psem za pan brat

Mówiąc o podróżowaniu z psem, mamy zwykle na myśli wyjazd na długo wyczekiwane, wspólne wakacje – nie istotne czy zamierzamy spędzić je w wysokich górach, pod palmami, w krainie rozległych jezior czy leśnej gęstwinie pachnącej, niespotykanym w mieście, na wskroś świeżym powietrzem i wszechobecnym spokojem. W praktyce jednak nawet krótka trasa z domu do przychodni weterynaryjnej jest formą podróży, mniejszej – większej, ale zawsze wymagającej odpowiedniego przygotowania. W szczególności, gdy przewozimy wyjątkowo wrażliwego czworonoga, który żadnej z wymienionych nie znosi najlepiej.
Czytaj więcej
Psie popędy i pragnienia - o miłości w świecie zwierząt

Psie popędy i pragnienia - o miłości w świecie zwierząt

Jak świat długi i szeroki, od zawsze, z olbrzymią pasją i zainteresowaniem podejmuje się temat miłości. Kto tylko zwykł, mógł lub z powinności naukowej powinien wypowiadać się na jej temat – robił to, wchodząc w nietypową zażyłość z ideologią miłości. Będąc zjawiskiem niezmiennie intrygującym, niejednoznacznym, mającym lub nie mającym konkretnego odbiorcy, miłość, na wiele sposobów rozumiana, od codzienności po wieczność dotyczy każdego. Bez względu na czas, miejsce, pochodzenie, również to gatunkowe.
W kalendarzu luty. W sklepowych witrynach gęsto od czerwonych serc, puszystych miśków, fantazyjnej, koronkowej bielizny, stylizowanych bombonierek. Jak co roku, w lutym to właśnie temat miłości dominuje naszą codzienność, bez względu na to, czy tego chcemy, czy wręcz przeciwnie. Dlatego też i my podejmiemy go ochoczo, choć od nieco innej strony niż mógłbyś, drogi Czytelniku, się spodziewać. Tym razem spróbujemy Cię zaskoczyć, zaintrygować, a może i nawet nieco zawstydzić... Bo miłość, tak ludzka, jak i psia niejedno ma oblicze.
Czytaj więcej
Nietrzymanie moczu u psa - poważny problem, który należy zrozumieć

Nietrzymanie moczu u psa - poważny problem, który należy zrozumieć

Przewlekłe przypadłości związane z układem moczowym, takie jak choćby nietrzymanie moczu przez psa niezmiennie kojarzone są ze starością. Tak się jakoś utarło, że cała gama zaburzeń i chorób dolnych dróg moczowych przypisywana jest niemalże wyłącznie do wieku oraz związanych z nim, postępujących ograniczeń. Okazuje się jednak, że myślenie to jest błędne – nietrzymanie moczu, stanowiące nie tylko przykład, ale i jeden z najczęściej zgłaszanych lekarzom weterynarii problem z funkcjonowaniem wskazanego układu, dotyczyć może zarówno czworonożnych seniorów, jak i osobników w przysłowiowym kwiecie wieku, a nawet szczeniąt.
Czytaj więcej
Pies wegetarianin – ale jak to?

Pies wegetarianin – ale jak to?

Obserwując współczesny obraz rynku spożywczego bez trudu dostrzeżemy liczne symptomy świadczące o tym, że diety wegetariańska i wegańska stały się niezwykle popularne, stanowiąc ważny aspekt naszej kulinarnej codzienności. Decyduje się na nie coraz więcej osób, twierdząc, że jest to wynik już nie tylko samych przekonań, ale również odczuwalnie lepszego zdrowia i samopoczucia. Okazuje się bowiem, że dieta wegetariańska w swej pierwotnej odmianie, wykluczająca mięso i przetwory mięsne, a także ryby czy owoce morza, a uwzględniająca z kolei nabiał i jaja, prawidłowo skomponowana, nie tylko poprawia codzienne samopoczucie, ale również skutecznie zmniejsza ryzyko występowania wielu mniej lub bardziej poważnych chorób.
 
Dawniej postrzegana jako chwilowy kaprys bogatych elit, z czasem jednak stała się ważnym trendem żywieniowym, który rok za rokiem, krok za krokiem, przyciągał coraz większe grono zainteresowanych.
 
Na całym świecie żyje obecnie około 1,5 miliarda zdeklarowanych wegetarian, z czego blisko (tylko lub aż) 80 milionów dokonało takiego wyboru. Reszta sięgnęła po alternatywną metodę żywienia z konieczności. Niezależnie od przyczyn czy pobudek, choć wegetarianie stanowią wciąż niewielki odsetek w stosunku do całej ludności świata, grupa ta wywiera olbrzymi wpływ na współczesny obraz rynku spożywczego, a jak się okazuje również na dynamicznie rozwijający się w ostatnich dziesięcioleciach rynek pet food.
Czytaj więcej
Prawdziwe opinie klientów
4.8 / 5.0 4790 opinii

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce. Więcej informacji na temat warunków i prywatności można znaleźć także na stronie Prywatność i warunki Google.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel